Soutěže proběhnou ve 22 sportovních odvětví (atletika, badminton, baseball, basketbal, cyklistika, florbal, fotbal, házená, jachting, karate, kolečkové brusle, moderní gymnastika, orientační běh, plavání, plavání hendikepovaných, sportovní gymnastika, sportovní střelba, stolní tenis, synchronizované plavání, tenis, triatlon, volejbal) a jednu uměleckou soutěž (krátký film a video). Předpokládaná je účast téměř 4500 sportovců a trenérů.

Atletické soutěže jsou vypsány pro kategorie mladšího žactva (disciplíny 60 m, 800 m, 60 m překážek, míček, výška dálka a štafeta 4 x 60 m) a staršího žactva (disciplíny 60m, 300 m,              1 500 m, 100 m překážek, koule, výška dálka, oštěp a štafeta 4 x 60 m).

Krajské atletické družstvo má přiděleno 40 míst. 34 míst je pro závodníky (8 starších žáků, 10 starších žákyň, 8 mladších žáků a 8 mladších žákyň) a 6 míst pro vedoucí družstva a trenéry.

Reprezentovat kraj Vysočina byli na základě splněných nominačních kritérií a umístění v aktuálních republikových tabulkách vybráni tito velkomeziříčští atleti:

Sára Pavlidu             60 m, dálka

Tereza Lišková         oštěp, koule

Věra Podrábská       1 500 m

Ivo Březka                 100 m překážek

Petr Vokoun             1 500 m.

Role náhradnice připadla Denise Čejkové (vrh koulí).

Kompletní krajská nominace:

starší žáci

 

 

 

Blaha Jiří

HUMPO

dálka

60 m

Březka Ivo

VELME

100 m př.

 

Budig Matouš

NMMOR

100 m př.

300 m

Hort Lukáš

SPTRE

oštěp

 

Kaplánek Jakub

JIHLA

oštěp

koule

Přibyl Dominik

PACOV

60 m

 

Vokoun Petr

VELME

1500 m

 

Vrzal Sebastian

JIHLA

dálka

 

 

 

 

 

mladší žáci

 

 

 

Altrichter Jakub

JIHLA

800 m

 

Bažout Adam

CHRUD

60 m př.

dálka

Brabec Matěj

SPTRE

60 m př.

 

Dobrovolný Adam

SPTRE

výška

60 m

Havlíček Adam

SPTRE

míček

dálka

Martínek Jakub

JEMNI

míček

 

Trojan Adam

SPTRE

800 m

 

Vincenc Tomáš

HUMPO

60 m

 

 

 

 

 

starší žákyně

 

 

 

Bartoňková Andrea

SPTRE

výška

 

Bažoutová Klára

CHRUD

dálka

100 m př.

Kosielská Pavla

SPTRE

60 m

dálka

Lišková Tereza

VELME

oštěp

koule

Novosadová Jitka

CASLA

800 m

300 m

Podrábská Věra

VELME

800 m

 

Smolíková Kateřina

JIHLA

60 m

 

Škarková Tereza

JIHLA

oštěp

koule

Tomková Karolína

SPTRE

výška

 

Vejvarová Gabriela

JIHLA

100 m př.

300 m

 

 

 

 

mladší žákyně

 

 

 

Jeřábková Tereza

SPTRE

dálka

60 m

Keliarová Barbora

SPTRE

výška

 

Klímová Lucie

HVEPA

výška

 

Machovcová Julie

JIHLA

800 m

 

Pavlidu Sára

VELME

60 m

dálka

Remešová Eva

JIHLA

míček

 

Střešňáková Veronika

NMMOR

800 m

 

Vrzalová Patricie

JIHLA

60 m př.

míček.