V sobotu 15. září se v Třebíči konalo za slunečného počasí Mistrovství Čech družstev staršího žactva (skupina B). V této soutěži měla právo účasti dvě nejlepší družstva z krajských přeborů Kraje Vysočina, Středočeského kraje, Jihočeského kraje, Královéhradeckého kraje a Pardubického kraje.

Družstvo našich žákyň zvítězilo v krajském přeboru a do tohoto semifinále postoupilo společně s druhým týmem děvčat TJ Spartak Třebíč.

Děvčata absolvovala závody (kromě zraněné Natálie Báňové) v kompletní sestavě. V družstvu startovalo i 10 mladších žákyň - na body v individuální soutěži zatím dosáhla jen Anna Doleželová ( 800 m – 10. místo). Pro některá mladší děvčata to byla první zkušenost s touto úrovní závodů, všechna si ale vyzkoušela start ve štafetách – 4 x 60 m nebo 4 x 300 m.

Družstvo děvčat získalo 75 bodů a obsadilo 7. místo. 

Do Mistrovství ČR postupují družstva TJ SOKOL Kolín, A.C. TEPO Kladno a TJ SOKOL Hradec Králové.

Z výsledků

60 m

  1. Sára Pavlidu                                         8,11 s                                              
  2. Vendula Švihálková                             8,37 s

 

150 m

  1. Sára Pavlidu                                         19,63 s

 

300 m

  1. Zuzana Rašovská                                45,80 s

 

800 m

  1. Anna Doleželová                                3:05,59

1500 m

  1. Věra Podrábská                                    5:17,49

100 m překážek

  1. Vendula Puzrlová                               17,07 s

200 m překážek

  1. Vendula Puzrlová                               33,69 s

štafeta 4 x 60 m

  1. VELME „A“                                        31,45 s

(Puzrlová, Švihálková, Rašovská, Pavlidu)                                                 

  1. VELME „B“                                      33,35 s

(Mašterová Ventrubová, Bednářová, Podrábská)

  1. VELME „C“                                      36,95 s

(Harvey, Homolová, Čermáková, Malcová)

štafeta 4 x 300 m

  1. VELME „A“                                        3:18,41

(Balejová, Bednářová, Podrábská, Ventrubová)

  1. VELME „B“                                       3:25,95 s

výška

  1. Eliška Mašterová                                   151 cm
  2. Vendula Švihálková                              145 cm

dálka

  1. Zuzana Rašovská                                  484 cm

koule

  1. Tereza Lišková                                    9,32 m

disk

  1. Tereza Lišková                                      28,53 m

kladivo

  1. Dana Harvey                                       18,95 m

oštěp

  1. Tereza Lišková                                      33,31 m

Bodový zisk v individuálních disciplínách

Pavlidu, Sára

22,00

Lišková, Tereza

17,00

Švihálková, Vendula

6,00

Podrábská, Věra

6,00

Mašterová, Eliška

5,00

Rašovská, Zuzana

4,00

Balejová, Karolína

2,00

Doleželová, Anna

1,00

 

 

 

 

 

Bodový zisk ve štafetách

 

4 x 60 „A“

9

4 x 300 „A“

3

 

 

 

Bodový zisk oddílů

 

1.

TJ Sokol Kolín-atletika

183,00

2.

A. C. TEPO Kladno

158,00

3.

TJ Sokol Hradec Králové

96,00

4.

Atletika Chrudim, z.s.

91,00

5.

TJ VS Tábor, z. s.

87,00

6.

T. J. Sokol České Budějovice

77,00

7.

TJ Sokol Velké Meziříčí

75,00

8.

TJ Sokol Jaroměř

71,00

9.

TJ Spartak Třebíč, spolek

52,00

10.

TJ Svitavy, z. s.

34,00

Výsledky